21 Paź

ostatnie lata intensywne dla Krakowa

Wśród licznych województw w Polsce, Kraków wyróżnia się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie ostatniego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Szybkie postępowanie w zakresie uzyskiwania dotacji sprawiły, że gmina wzbogaciła się o następne drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Natomiast miasto rozrasta się w każdym kierunku. Zmiany w obszarze zarządzania śmieciami, budowie i unowocześnianiu siatki wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pomagają krakusom bezpieczniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się również w zakresie opcji konferencyjnych. Wartość Krakowa idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje zachęcają gości z innych krajów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych działania nie dotyczą jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Wobec tego zamiast pomstować lecz dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości zmian – umożliwią miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Prezydent miasta Krakowa