2 Gru

Italian Cuisine Krakow

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu opcji, jakie proponuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. Restaurants near Main Market Square Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film